26 oktober 2019 - 14:40 - Marokkanen in het buitenland
Zeven Marokkaanse migranten die zich illegaal in Libië bevonden zijn terug in Marokko. Dat maakte de Libische dienst voor de strijd tegen de illegale immigratie donderdag bekend.
Een dertigtal Marokkaanse migranten die in Libië worden vastgehouden, hebben aan de Marokkaanse autoriteiten gevraagd om zo snel mogelijk naar Marokko te worden gerepatrieerd vanwege de moeilijke en gevaarlijke leefomstandigheden in het land.
De zeven migranten die woensdag in Misrata op een vlucht naar Tunis mochten stappen, behoren tot deze groep. Allen kwamen eind deze week op de Mohammed V luchthaven in Casablanca aan, waar hun families hen opwachtten.
De rest van de migranten zullen vanaf vandaag in kleine groepjes ook naar Marokko worden gerepatrieerd. Allen werden in de Middellandse zee opgepikt toen ze de dodelijke oversteek naar Griekenland probeerden te maken.
Volgens de dienst gebeurde de repatriëring in samenwerking met de Marokkaanse autoriteiten. De migranten kregen allen een voorlopig reisdocument van Marokko.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)