Marokko: vermist meisje na 10 dagen teruggevonden
Een 14-jarig meisje uit Casablanca is tien dagen na haar verdwijning door de politie teruggevonden.
17 april 2019 - 18:40 - Marokko
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft in een verklaring gereageerd op de verdwijning van een 12-jarig meisje in Casablanca.
Het meisje verdween zaterdag toen ze naar de winkel moest. Ze werd de volgende dag gezond teruggevonden in de metropool.
Volgens de DGSN werd het meisje niet ontvoerd of gegijzeld en werd er ook geen losgeld gevraagd voor haar bevrijding zoals eerst werd gedacht.
De ouders van het meisje vertelden aan de politie dat ze berichten hadden gekregen waarin hen losgeld werd gevraagd. Maar onderzoek toonde aan dat het meisje "vrijwillig het huis had verlaten met een meerderjarige vriendin".
De twee verbleven in het huis van de vriendin in Settat. Die stuurde tevens de berichten om losgeld aan de ouders van het kind te vragen om in een ontvoering te doen geloven.
Het onderzoek loopt nog. De meerderjarige vriendin werd gearresteerd en in bewaring gesteld.
Lees meer
Een 14-jarig meisje uit Casablanca is tien dagen na haar verdwijning door de politie teruggevonden.
De nationale veiligheidsdienst DGSN bericht in een persverklaring dat er geen melding werd gedaan van de ontvoering van een meisje in Casablanca in de afgelopen dagen.
In het Marokkaanse Missour werd vorige week een 15-jarige meisje ontdekt dat met ijzeren ketens was vastgebonden. Onderzoek toonde aan dat haar vader haar gegijzeld hield.
Een meisje van 8 jaar is in Fez gewond geraakt toen twee overheidsagenten zwerfhonden moesten doodschieten met echte kogels.
Hiba is terug thuis. Het meisje werd sinds zaterdag vermist in Casablanca. Ze werd zondag gezond teruggevonden.