18 juli 2025 - 12:10 - Marokko
Een Marokkaanse stad is een steeds populairdere bestemming voor Europese gepensioneerden, met name voor Belgen die er hun oude dag willen doorbrengen.
Essaouira oefent een groeiende aantrekkingskracht uit op Belgische gepensioneerden. Vincent, een aannemer, deelde zijn ervaring met Moustique en vertelde dat hij en zijn partner er de perfecte plek vonden om het rustiger aan te doen. Hij huurde een ruime, gemeubileerde villa met zwembad buiten de stad, waarvan de maandelijkse huur vergelijkbaar is met die van een klein appartement in België. Hij is van plan er zijn pensioen door te brengen en komt alvast regelmatig langs, werkend via internet.
Lees ook: Marokkaanse diaspora: 80% minder belasting op pensioen in Marokko
Steeds meer Belgen, zo’n 62% meer dan voorheen, kiezen ervoor om hun pensioen in het buitenland door te brengen. Bijna een op de tien, oftewel 226.000 mensen, heeft België verlaten. Frankrijk blijft de topbestemming, maar landen als Portugal, Turkije, Thailand, Spanje en Marokko zien een aanzienlijke stijging in populariteit. De zon is een belangrijke factor in deze keuze.
Lees ook: Europese senioren ontdekken Marokko als paradijs
Diego Angelini, adviseur bij de Franstalige unie van Belgen in het buitenland, bevestigt de groeiende populariteit van Marokko. Redenen voor deze aantrekkingskracht zijn onder meer de luxe villa’s met hotelservice, de vriendelijke bevolking, Frans als voertaal, de schoonheid van de omgeving, directe vliegverbindingen, de nabijheid van Marrakech, en de aanzienlijk lagere kosten van levensonderhoud, die volgens Numbeo 53% lager liggen dan in België.
Valse kolonel maakt tientallen slachtoffers in Marokko
Koning Mohammed VI beveelt nieuwe fatwa
Marokkaanse droombestemming overschaduwt Marrakech
Marokkaanse bouwsector onder druk door hoge salarissen
Marokko onderzoekt verdachte geldstromen naar Afrika
Toeristische revolutie in Noord-Marokko
Veranderingen voor water- en stroomdistributie in Noord-Marokko
"Gespuis": racistische video over Riffijnen zorgt voor protest
H&M pakt uit met nieuwe winkels in Marokko
Ibtissame Lachgar krijgt 2 jaar cel voor t-shirt "Allah is lesbian"
Grote goudvondst in Zuid-Marokko
Zeldzaam fenomeen in Marokko: bloedmaan op 7 september
Nieuw zandschandaal in Tanger
Gratie voor Nasser Zefzafi na zijn toespraak?