Zoeken

Marokkaanse diaspora: 80% minder belasting op pensioen in Marokko

18 juli 2025 - 11:20 - Marokkanen in het buitenland

©

Marokkanen die in het buitenland wonen en hun pensioen in Marokko willen doorbrengen, kunnen in 2025 profiteren van aanzienlijke belastingvoordelen. De Algemene Belastingdienst (DGI) heeft deze stimulerende maatregelen voor buitenlandse pensioenen gedetailleerd beschreven in de Fiscale Gids 2025, mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan.

Buitenlandse pensioenen of lijfrentes komen in aanmerking voor een forfaitaire aftrek op hun bruto belastbare bedrag:
 Een aftrek van 70% geldt voor het deel van het bruto jaarlijkse pensioen dat gelijk is aan of lager is dan 168.000 dirham.
 Een aftrek van 40% is van toepassing op het deel dat 168.000 dirham overschrijdt.

Lees ook: Marokko mist kans: waarom diaspora niet investeert

Naast de genoemde aftrekken kan een aanvullende vermindering van 80% op de inkomstenbelasting worden toegepast. Dit is echter alleen mogelijk als de pensioenuitkering definitief naar Marokko wordt overgemaakt in niet-converteerbare dirhams. De effectieve overboeking via een bank of pensioenuitbetalingsorganisatie is hiervoor een strikte voorwaarde.

Lees ook: PJD wil Marokkaanse diaspora charmeren

Om van deze fiscale voordelen te profiteren, moet de gepensioneerde jaarlijks, vóór 1 maart, elektronisch zijn wereldwijde inkomen van het voorgaande jaar aangeven. Deze aangifte moet vergezeld gaan van specifieke bewijsstukken:
 Een attest van pensioenuitbetaling van de uitbetalende instantie of een gelijkwaardig document.
 Een bankattest met het ontvangen bedrag in vreemde valuta en de tegenwaarde in dirhams op de dag van overdracht.

Lees ook: Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora

Deze aangifte, inclusief eventuele telebetaling, dient via het officiële portaal te geschieden.

Let op de volgende essentiële punten:
 Deze regeling is uitsluitend van toepassing op pensioenen van buitenlandse herkomst.
 De gepensioneerde moet fiscaal resident zijn in Marokko.
 Het voordeel geldt alleen bij een definitieve overdracht van de pensioenen in niet-converteerbare dirhams.
 Het progressieve tarief van de inkomstenbelasting blijft van toepassing na aftrek van de genoemde belastingkortingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team