18 februari 2025 - 14:40 - Marokko
De Marokkaanse Koninklijke Luchtmacht blijft haar vloot van drones moderniseren om de effectiviteit en efficiëntie van inlichtingen-, bewakings- en gevechtsmissies te vergroten.
Onlangs heeft de Marokkaanse Koninklijke Luchtmacht de eerste exemplaren van de Akıncı, een zwaar gevechtsdrone-model, in ontvangst genomen. Deze aankoop maakt deel uit van een ambitieus programma om de strategische capaciteiten van het Marokkaanse leger te moderniseren en volgt op een militair samenwerkingsakkoord dat in 2023 tussen Marokko en Turkije werd gesloten. Het model dat aan Marokko wordt geleverd, is nog in ontwikkeling en zal specifieke technische specificaties bevatten die voldoen aan de tactische behoeften van de Marokkaanse strijdkrachten, met name op het gebied van elektronische oorlogvoering, elektromagnetische inlichtingen (ROEM) en geavanceerde anti-jamming mogelijkheden.
Lees ook: Turkse Baykar bouwt dronefabriek in Marokko
De Bayraktar Akıncı, ontwikkeld door het Turkse bedrijf Baykar, is een geavanceerde drone met indrukwekkende eigenschappen. Het toestel kan een breed scala aan missies uitvoeren, variërend van precisieaanvallen, verkenning en bewaking tot inlichtingenverzameling en ondersteuning van commando- en controleoperaties, meldt defensiespecialist Defense Post. Deze drone heeft een vliegbereik van 7500 kilometer, een autonomie van 25 uur en kan 1500 kilo aan lading vervoeren. De "Akıncı" is ook uitgerust met een gevarieerd arsenaal, waaronder slimme CIRIT-raketten, geleide Bozok-munitie, MK-83-bommen en lucht-luchtraketten.
Lees ook: Bayraktar Akinci: Marokko’s nieuwste wapen
Eerder bestelde Marokko al 13 Bayraktar TB-2 drones bij het Turkse bedrijf Baykar. In 2021 ontving het land de eerste levering.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Onvrede in Nador: Tamazight afwezig op nieuwe verkeersborden
Casablanca kleurt Airbus na 1 dollar deal
KSS-III en K2: Marokko’s nieuwe militaire aspiraties
Gouverneur Nador annuleert aanbesteding na klachten
Casablanca veegt sloppenwijken van de kaart
Marokko zet (opnieuw) buitenlanders uit
Drama om erfenis in Marokko
Nepdode moordenaar door Marokko en Frankrijk gevat