Zoeken

Marokko ontslaat onverwachts leraren in België

2 augustus 2025 - 08:00 - Marokko

©

Marokkaanse leraren die in België aan de slag waren, zijn plotseling ontslagen door de Hassan II Stichting. De docenten, die lesgaven in Arabische taal en Marokkaanse cultuur, kregen het onverwachte nieuws zonder waarschuwing. De abrupte beslissing heeft gezorgd voor woede en wanhoop bij de betrokkenen, van wie velen met hun gezinnen in België woonden.

De ontslagen leraren stellen dat de stichting geen rekening houdt met hun familiale en professionele situatie. Velen hadden zich gevestigd in België en hun kinderen ingeschreven op lokale scholen. De stichting rechtvaardigde haar beslissing met de recente Belgische wetgeving die lesgeven in verenigingen verbiedt. Volgens de leraren is dit echter slechts een drogreden om de eigen fouten te verhullen.

Lees ook: Marokko werft 188 docenten aan om Marokkaanse kinderen in het buitenland Arabisch te leren

De leraren klagen over wanbeleid. Zo werden er vorig jaar 45 docenten naar België gestuurd zonder dat daar concrete lesposities voor waren. Zij vermoeden dat de stichting hen nu ontslaat om plaats te maken voor een nieuwe groep docenten. Daarnaast hebben de leraren aangegeven dat de stichting misbruik heeft gemaakt van de zomervakantie om de ontslagen discreet door te voeren. De gedupeerden overwegen nu juridische stappen en dreigen met protestacties.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team