18 januari 2025 - 17:10 - Marokko
De Marokkaanse douane is een onderzoek gestart naar mogelijke douanefraude door Marokkaanse importeurs en Turkse exporteurs. De verdenking is dat de waarde van goederen op rekeningen bewust wordt verlaagd om minder invoerrechten en belastingen te betalen.
De douane heeft in de havens Tanger Med en Casablanca verschillende ladingen Turkse importgoederen, vooral kleding en huishoudelijke apparaten, aan een grondige inspectie onderworpen. De verdenking van fraude kwam aan het licht na onderzoek door de Marokkaanse douane, die ontdekte dat op sommige facturen de waarde van de geïmporteerde producten was verlaagd.
Lees ook: Turkse handelsmissie ruikt kansen in Marokko
De douane heeft geconstateerd dat het aantal gevallen van douanefraude met Turkse importgoederen de laatste tijd is toegenomen. Dit heeft mogelijk te maken met de hogere prijzen van Turkse producten op de Marokkaanse markt na de aanpassing van het vrijhandelsakkoord tussen Marokko en Turkije. In 2021 voerde Marokko invoerrechten tot 90% in op bepaalde Turkse industrieproducten, waaronder kleding en huishoudelijke apparaten. Ook is gebleken dat Turkse exporteurs verschillende prijzen hanteren voor dezelfde goederen die naar andere landen worden geëxporteerd, afhankelijk van de wisselkoersen.
Lees ook: Marokko beschermt eigen industrie tegen Turkse concurrentie
De douane onderzoekt nu de juridische en fiscale situatie van de betrokken Marokkaanse importbedrijven. Ook wordt gekeken naar de mogelijkheid dat sommige bedrijven betrokken zijn bij fictieve transacties met Turkse zakenlieden om grote sommen geld naar Marokko over te maken, waarbij de regels voor valutahandel worden omzeild. Uit de eerste controles blijkt dat sommige importeurs aanzienlijke bedragen aan belastingen hebben ontdoken.
Walid Regragui past spelwijze aan
Mohamed (22) overdag briljante student, ’s nachts dakloos
Marokkaanse kinderen slachtoffer drugsbendes in Brussel
Marokkaanse voetballer overleden na sussen ruzie in Duitsland
Aardbeving in Noord-Marokko tot Casablanca gevoeld
Marokkaanse hackers verdacht in mega cyberaanval
Aardbeving in Noord-Marokko tot Casablanca gevoeld
Marokkaanse hackers verdacht in mega cyberaanval
Leegstand woningen in Marokko neemt schrikbarend toe
Marokko scoort hoog op lijst goedkope vakantiebestemmingen
Marokko investeert in busstations van de toekomst
Marokkaanse politie deelt cijfers over veiligheid gebedshuizen
Strenge controle op Algerijnse dadels in Marokko
Nieuwe snelweg verbindt Fez en Marrakech via Khenifra