9 april 2021 - 17:00 - Marokko
De regeringsraad heeft donderdag in Rabat besloten om de noodtoestand in Marokko opnieuw met een maand te verlengen, tot en met 10 mei 2021. Dit besluit is onderdeel van de inspanningen van de regering om de coronapandemie te bestrijden.
Naast de verlenging van de noodtoestand werd eerder deze week ook een nieuwe avondklok besloten. Deze geldt van 20:00 uur tot 6:00 uur vanaf de 1e Ramadan 1442 van de Islamitische jaartelling.
In een persverklaring meldt de Marokkaanse regering dat deze maatregelen werden getroffen op advies van de Wetenschappelijke en Technische Commissie tegen Covid-19. De commissie benadrukt in haar advies het belang om strenge maatregelen te blijven handhaven om de coronapandemie en de verspreiding van de nieuwe varianten van het virus te remmen.
De noodtoestand en de avondklok zijn er om de gezondheid van de burgers te beschermen en ervoor te zorgen dat de "Ramadan en zijn grote religieuze symboliek", zo goed mogelijk verloopt, aldus de verklaring.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk