26 mei 2019 - 13:30 - Marokko
In Marokko leveren de overheid, de privésector en het maatschappelijk middenveld niet genoeg inspanningen om geweld tegen kinderen te bestrijden.
Volgens de nieuwe index "Out of the Shadows" van de World Childhood Foundation, de Oak Foundation en de Carlson Family Foundation, worden kinderen in Marokko niet genoeg beschermd tegen seksueel geweld. Marokko bereikt daarom ook niet de duurzame ontwikkelingsdoelen van de VN die tegen 2030 alle vormen van geweld tegen kinderen wil uitbannen.
Het onderzoek toont aan dat Marokko verschillende maatregelen en wetten heeft aangenomen om de misbruik en uitbuiting van kinderen te bestrijden. Maar het blijft onvoldoende. Daarom wordt aanbevolen om het gebruik van moderne technologieën te versterken.
Marokko heeft bijvoorbeeld geen geavanceerde technologie om seksuele misbruiken op internet (sociale media) te stoppen. Ook zijn er geen wetten die van internetbedrijven vereisen dat ze gevallen van seksuele misbruik melden.
Voor de index werden 60 landen geanalyseerd. Het koninkrijk behaalde een score van 47,7/100.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko