28 december 2019 - 18:10 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Gezondheid heeft nieuwe maatregelen getroffen zodat kinderen onder vijf jaar met kanker gratis kunnen worden behandeld in openbare ziekenhuizen.
Volgens een verklaring van de afdeling is het initiatief onderdeel van de koninklijke instructies om de nationale wetten aan te passen aan de internationale verdragen inzake de rechten van het kind.
Met deze maatregel worden ook de aanbevelingen opgevolgd van het 16e Nationaal Congres voor de Rechten van het Kind, dat van 20 tot 23 november in Marrakech plaatsvond, onder voorzitterschap van Koning Mohammed VI en prinses Lalla Meryem.
Op het congres georganiseerd onder het thema "Het kind, een nationale prioriteit", waren alle betrokken partijen uitgenodigd om na te denken over een nieuwe resultaatgerichte aanpak. Assabah bericht dat het ministerie daarom heeft besloten om alle kinderen onder 5 jaar die aan kanker lijden en geen sociale zekerheid hebben, gratis te laten verzorgen.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko