17 april 2019 - 16:00 - Marokko
De minderjarige jongen die tijdens het bezoek van paus Franciscus aan Marokko eind maart, de stoet van Koning Mohammed VI had verstoord, is terug vrij.
Sinds het incident werd de 17-jarige jongen in de Al Arjat 2 gevangenis in Salé vastgehouden.
De jongeman had getracht om op zaterdag 30 maart een brief aan Koning Mohammed VI te overhandigen op de Ibn Al Khatiba laan in Rabat. De monarch was op weg naar de Hassan Toren waar hij de paus moest ontmoeten.
De DGSN liet toen in een verklaring weten dat hij aan de Koning een brief wilde geven waarin hij over de gezondheidssituatie van zijn ouders sprak.
Het ministerie van Binnenlandse zaken waarschuwde in de afgelopen jaren herhaaldelijk voor de ferme straffen die worden opgelegd voor het verstoren van de stoet van Koning Mohammed VI. Meerdere mensen werden daarvoor tot gevangenisstraffen veroordeeld.
Jalal O. tóch vervolgd voor drie doden explosie Rotterdam
Taxi duurder in Tanger: minimumtarief omhoog
Arts in Marokko vermoord, lichaam in tuin gevonden
Crash bij Nador: drie voertuigen total loss, meerdere gewonden
De comeback van Hakim Ziyech: Europese topclubs willen hem
Advocate ontvangt uitkering in België, maar werkt en woont in Marokko
Taxi duurder in Tanger: minimumtarief omhoog
Arts in Marokko vermoord, lichaam in tuin gevonden
Crash bij Nador: drie voertuigen total loss, meerdere gewonden
Stranden Al Hoceima gekaapt door invloedrijke partijen
Noord-Marokko pompt miljard in wegen
Strandvakanties verpest door afpersers in Marokko
Marokko nieuw pensioenparadijs voor Belgen
Historisch erfgoed Tanger verdwijnt door nieuwbouw