11 maart 2018 - 13:20 - Marokko
Op slechts enkele maanden van zijn inhuldiging gaat de Marokkaanse hogesnelheidslijn (LGV) met een recordsnelheid getest worden om alle infrastructuren te controleren.
De testritten zullen de komende weken worden uitgevoerd volgens een verantwoordelijke van spoorwegmaatschappij ONCF. De trein zal dan met een recordsnelheid van 352 km/uur rijden, een veel hogere snelheid dan tijdens de commerciële lancering.
Het commercieel aanbod wordt momenteel tevens afgerond met de ontwikkeling van een nieuw servicebeleid, een serviceplan en een passagiersinformatiesysteem, aldus dezelfde bron.
De certificering van het volledige hogesnelheidslijnsysteem is ook aan de gang en is de laatste stap voor het verkrijgen van een commerciële vergunning.
Lees meer
Nog enkele maanden en de HSL zal officieel beginnen rijden in Marokko. In afwachting daarvan blijft de spoorwegmaatschappij ONCF testen uitvoeren.
De nieuwe Aston Martin Vantage werd door het programma Top Gear in Marokko getest.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft de aanleg besloten van busbanen in Rabat om het verkeer vlotter te maken.
Marokko is met de aanleg van een gigantisch viaduct voor de toekomstige hogesnelheidslijn begonnen. Het wordt het grootste HSL-viaduct ter wereld.
Marokko zal maandag een tweede hogesnelheidstrein ontvangen. De trein wordt in de haven Tanger Med geleverd volgens spoorwegmaatschappij ONCF.
Alle chauffeurs van grote en kleine taxi’s in Marokko moeten op het coronavirus worden getest. Ook moeten zowel de klanten als de chauffeurs verplicht een mondmasker dragen...
De grensovergang van Tarajal in Sebta krijgt een hele nieuwe look. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken in een verklaring.
Alle ministers van de Marokkaanse regering zullen opnieuw op het coronavirus worden getest. Reden daarvan is de besmetting van minister Abdelkader Amara van Energie.
In een trein tussen Marrakech en Tanger brak vrijdagnacht een brand uit. Dat bericht spoorwegmaatschappij ONCF op Facebook.
Een Schengenvisum aanvragen zal veel sneller verlopen voor onderdanen uit sommige landen, waaronder Marokko.