3 november 2014 - 12:43 - Marokko
Om te voorkomen dat Ebola naar Marokko komt, heeft het land ruim 800 gratis telefoons uitgedeeld aan reizigers afkomstig uit landen getroffen door de epidemie.
Deze telefoons worden verdeeld door het ministerie van Gezondheid aan passagiers die op de luchthaven van Casablanca aankomen. Dankzij de telefoons kunnen deze mensen gecontroleerd en gecontacteerd worden in geval van nood.
Momenteel werden er nog geen gevallen van Ebola in Marokko waargenomen. Enkele tientallen koortsgevallen bij reizigers, waaronder één Marokkaan, bleken negatief.
Marokko heeft meerdere maatregelen getroffen om een verspreiding van Ebola te vermijden. Controles worden in vliegtuigen uitgevoerd en warmtebeeldcamera’s werden op de luchthaven van Casablanca geïnstalleerd. De luchthaven is een belangrijke doorgang van Afrikaanse reizigers naar de VS en Europa.
Bovendien is de Marokkaanse luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc één van de weinige groepen die nog naar Ebola-landen vliegen.
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko