24 mei 2022 - 18:20 - Marokko
Marokko overweegt Tecovirimat te kopen, een antiviraal geneesmiddel dat wordt toegediend bij apenpokken.
Omdat er in Europa en Amerika talrijke gevallen zijn geweest, probeert Marokko te anticiperen op een mogelijke epidemie. Met dit in gedachten willen de gezondheidsautoriteiten het proces van aanbevolen behandeling beginnen.
Lees ook: Drie verdachte gevallen van apenpokken in Marokko
Momenteel is een reeks gesprekken aan de gang om voldoende hoeveelheden van het antivirale middel Tecovirimat te verkrijgen. Dit middel is het enige dat door de Europese Medische Associatie (EMA) wordt aanbevolen, maar het is nog niet op grote schaal verkrijgbaar.
Lees ook: Geen mondkapjes meer voor Marokkanen die naar Europa reizen
Marokko’s initiatief komt in een mondiale context waarin veel landen medicijnen proberen te krijgen om de situatie ter plaatse aan te pakken, vooral nu deskundigen meer besmettingsgevallen verwachten met het begin van de zomer.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt