4 december 2024 - 13:50 - Marokkanen in het buitenland
De Marokkaanse overheid doet er alles aan om investeringen van Marokkanen die in het buitenland wonen aan te trekken. Dat zei Karim Zidane, minister voor Investeringen, tijdens een vragensessie in het parlement. Hij legde de strategie uit om Marokkanen in het buitenland te stimuleren hun geld in Marokko te investeren.
Een belangrijk onderdeel van die strategie is betere communicatie. Marokkanen in het buitenland moeten beter geïnformeerd worden over investeringsmogelijkheden en belastingvoordelen. "We hebben contact met duizenden Marokkaanse investeerders in meer dan twintig landen", aldus Zidane. Tijdens ministeriële bezoeken, zoals recent aan Japan en Zuid-Korea, worden regelmatig bijeenkomsten georganiseerd.
Lees ook: Geld Marokkaanse diaspora boost banken, maar niet de economie
Ook de begeleiding van investeerders wordt verbeterd. Het Marokkaans Agentschap voor de Ontwikkeling van Investeringen en Export (AMDIE) en de regionale investeringscentra (CRI) spelen een belangrijke rol bij het ondersteunen van investeringsprojecten. Zidane benadrukte het belang van de Marokkaanse diaspora voor de economische ontwikkeling van het land. Koning Mohammed VI heeft zelf opdracht gegeven tot de oprichting van een commissie die zich richt op het aantrekken van investeringen van Marokkanen in het buitenland.
Lees ook: Marokkaanse diaspora levert grote bijdrage, maar voelt zich uitgesloten
Gevraagd naar de algemene uitdagingen voor investeringen in Marokko, noemde Zidane drie belangrijke punten: het creëren van een nationaal akkoord over gezamenlijke doelen, het uitvoeren van de nieuwe investeringswetgeving met steunmaatregelen voor bedrijven en het aantrekken van buitenlandse investeerders, en het verbeteren van de samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen