Zoeken

Marokko: familie spant rechtszaak aan tegen Koning Mohammed VI

21 februari 2019 - 10:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Merkwaardig! Een Marokkaanse familie heeft een rechtszaak aangespannen tegen Koning Mohammed VI in verband met een conflict rond een eigendom in Marrakech.

De erfgenamen van een zekere Benmoulay Ali Alaoui dienden op 23 februari 2017 een klacht in tegen Koning Mohammed VI.

Volgens Goud.ma had het conflict betrekking tot een stuk grond genaamd "Bendehmane", gelegen achter de Ben Youssef school in Marrakech. De erfgenamen stellen dat het stuk grond van één hectare hun eigendom is. De stad gebruikte het grond lange tijd en verdeelde het uiteindelijk in meerdere percelen die bij het kadaster op naam van de koninklijke domeinen werden geregistreerd.

De erfgenamen hebben als gevolg daarvan een beroep gedaan op de justitie en stellen geen enkele compensatie te hebben gekregen voor het stuk grond. Ze zouden naar eigen zeggen een kleine 20.000 dirham te hebben verloren, terwijl de waarde van het stuk grond veel hoger ligt.

Hicham Naciri vertegenwoordigde Koning Mohammed VI en vroeg dat de klacht niet ontvankelijk zou worden verklaard omdat de erfgenamen niet kunnen bewijzen dat ze de rechtmatige eigenaren zijn van het stuk grond. De rechtbank volgde zijn redenering en verwierp de klacht.

Het blad schrijft echter dat mogelijk een nieuwe klacht wordt ingediend door de erfgenamen, met een meer volledig dossier.

Lees meer

Marokko: overheidsagent opgepakt na fotograferen Koning Mohammed VI

Een overheidsagent is afgelopen zondag in Marrakech gearresteerd na foto’s te hebben genomen van Koning Mohammed VI.

Marokko: nieuwe zetel DGSN kost 2 miljard dirham

Koning Mohammed VI heeft woensdag de bouw gelanceerd van het nieuw hoofdkwartier van de nationale veiligheidsdienst DGSN in Rabat.

Koning Mohammed VI naar Frankrijk vertrokken

Het toestel van Koning Mohammed VI is op maandag 4 maart naar Frankrijk vertrokken. De monarch is in het Europees land voor een privé bezoek.

Koning Mohammed VI en Koning Salman hebben telefonisch gesprek

Koning Mohammed VI en Koning Salman van Saoedi-Arabië hebben woensdag een telefonisch gesprek gehad. Dat bericht het Saoedisch staatspersagentschap SPA.

Marokko: leden vastgoedmaffia veroordeeld in El Jadida

Het hof van beroep in het Marokkaanse El Jadida heeft de straf die in eerste aanleg tegen leden van een vastgoedmaffia was uitgesproken, bevestigd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team