Marokko: valse diplomate opgepakt voor oplichting
Teams van de nationale veiligheidsdienst DGSN hebben in Tanger een vrouw en haar medeplichtige opgepakt voor oplichting.
- Marokko
Een man afkomstig uit sub-Sahara Afrika heeft via Facebook tientallen vrouwen in Marokko opgelicht door zich als een Europese douanier voor te doen.
De verdachte werd in Safi gearresteerd en aangeklaagd voor fraude, oplichting en identiteitsdiefstal.
Volgens de autoriteiten won hij het vertrouwen van de jonge vrouwen en beloofde hen een huwelijk. Daarna vroeg hij hen regelmatig om geld.
Op zijn bankrekening ontving de verdachte met regelmaat bedragen gaande van 3000 tot 40.000 dirham. Zodra het geld ontvangen liet hij niets meer van zich horen.
Een huiszoeking bij de verdachte leidde tot de vondst van identiteitskaarten, geldoverdrachtsbewijzen en grote sommen geld in dirham en buitenlandse valuta.
Lees meer
Teams van de nationale veiligheidsdienst DGSN hebben in Tanger een vrouw en haar medeplichtige opgepakt voor oplichting.
De politie heeft in Casablanca een verdachte gearresteerd die zich als een geheim agent voordeed om mensen op te lichten.
Twee Syrische vrouwen zijn eerder deze week met een grote som geld door Marokkaanse douaniers gearresteerd bij de grens met Melilla.
De rechtbank van eerste aanleg in de wijk Ain Sebaa in Casablanca heeft een casanova die meerdere vrouwen heeft opgelicht, tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Een Bulgaarse man is dinsdag in het Marokkaanse Marrakech gearresteerd op verdenking van het hacken van bankrekeningen.