4 augustus 2016 - 20:00 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van het Troonfeest eind juli gratie verleend aan 23 mensen die tot de doodstraf waren veroordeeld. Mensenrechtenorganisaties reageerden verheugd op dit « positief besluit ».
de Coalitie tegen de doodstraf stelt dat het besluit van de Koning voldoet aan de verwachtingen en wensen van de lokale en internationale partners en roept de overheid opnieuw op om de doodstraf af te schaffen.
« We hopen dat de doodstraf zal worden vervangen om de dodencellen in Marokkaanse gevangenissen definitief te sluiten », aldus de abolitionisten.
De coalitie hoopt dat nog meer « ter dood veroordeelden die in dodencel wachten, waar zich ouderen en geesteszieken bevinden, (…) gratie zullen krijgen ».
In Marokko wachten nog een honderdtal mensen in de dodencel tot hun straf wordt uitgevoerd.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project