Bijna honderd mensen in dodencel in Marokko
Marokkaanse verenigingen hebben opnieuw de regering om een moratorium op de doodstraf gevraagd.
- Marokko
Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van het Troonfeest eind juli gratie verleend aan 23 mensen die tot de doodstraf waren veroordeeld. Mensenrechtenorganisaties reageerden verheugd op dit « positief besluit ».
de Coalitie tegen de doodstraf stelt dat het besluit van de Koning voldoet aan de verwachtingen en wensen van de lokale en internationale partners en roept de overheid opnieuw op om de doodstraf af te schaffen.
« We hopen dat de doodstraf zal worden vervangen om de dodencellen in Marokkaanse gevangenissen definitief te sluiten », aldus de abolitionisten.
De coalitie hoopt dat nog meer « ter dood veroordeelden die in dodencel wachten, waar zich ouderen en geesteszieken bevinden, (…) gratie zullen krijgen ».
In Marokko wachten nog een honderdtal mensen in de dodencel tot hun straf wordt uitgevoerd.
Lees meer
Marokkaanse verenigingen hebben opnieuw de regering om een moratorium op de doodstraf gevraagd.
Twee mannen zijn dinsdag door de rechtbank van Marrakech tot de doodstraf veroordeeld omdat ze stenen naar een auto op de snelweg hadden gegooid en daarbij een heel gezin omkwam.
De man die in april tien leden van zijn eigen familie had vermoord in de regio van El Jadida is deze week tot de doodstraf veroordeeld.
Koning Mohammed VI heeft zijn gratie verleend aan 1272 mensen ter gelegenheid van het Troonfeest op 30 juli.
In Marokko zijn op dit moment 115 gevangenen ter dood veroordeeld. Dat liet de voorzitter van het parket generaal, Mohamed Abdennabaoui, tijdens een meeting met buitenlandse...