Zoeken

Marokko versterkt controles op geldtransfers naar België en Frankrijk

29 september 2018 - 16:00 - Economie

Geschreven door Laila A.

Het Marokkaans Wisselkantoor gaat in de komende maanden nieuwe maatregelen treffen om kapitaalvlucht naar het buitenland te bestrijden.

Deze maatregelen zijn eerst gericht op reisagentschappen. Volgens Al Massae maken sommige agentschappen namelijk misbruik van de wet die hen toestemming geeft om tot één miljoen dollar betalingen in het buitenland uit te voeren om hotels en trips voor hun klanten te boeken.

Vanaf januari zullen Marokkaanse reisagentschappen als gevolg alle betalingen in het buitenland moeten rechtvaardigen aan de hand van rekeningen.

Een andere maatregel betreft een strengere controle op de smokkel van geld via Sebta en Melilla. Meer details worden echter niet vrijgegeven over deze maatregel.

Geldtransfers naar Europa, en met name naar Frankrijk, België en Spanje, alsook juridische tekortkomingen waarvan geldtransferagentschappen misbruik maken, zullen eveneens beter worden gecontroleerd.

Lees meer

Import Marokkaanse ambacht in Nederland stijgt met 151%

Marokkaanse ambachtsproducten blijven trendy in het buitenland, met name in Europa, met een exporttoename van bijna 100%.

Marokko wil einde maken aan smokkel uit Sebta en Melilla

De Marokkaanse autoriteiten willen maatregelen treffen om binnen maximaal 10 jaar, een einde te maken aan de smokkel vanuit de enclaves Sebta en Melilla.

Zoveel gaven Marokkanen vorig jaar uit in het buitenland

Marokkanen gaven in de loop van vorig jaar veel geld uit tijdens reizen in het buitenland. Dat blijkt uit nieuwe gegevens van het Marokkaans Wisselkantoor.

Marokko: autoriteiten doen onderzoek naar eigendommen van Marokkanen in het buitenland

Het Marokkaans Wisselkantoor heeft een grootschalig onderzoek gestart naar vastgoedeigendommen die door Marokkanen in het buitenland, en met name in Spanje, werden gekocht.

België krijgt nieuwe ambassade in Marokko

België gaat een nieuwe ambassade in Marokko bouwen. Prinses Astrid lanceerde eerder deze week de bouwwerken in de hoofdstad Rabat.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team