Zoeken

België krijgt nieuwe ambassade in Marokko

29 november 2018 - 12:20 - Economie

Geschreven door Fouad Badel

België gaat een nieuwe ambassade in Marokko bouwen. Prinses Astrid lanceerde eerder deze week de bouwwerken in de hoofdstad Rabat.

"Door voor Marokko te kiezen om onze eerste duurzame ambassade te bouwen, willen we ook de duurzaamheid van de betrekkingen benadrukken die de twee landen verenigen", verklaarde Didier Reynders, vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken en Europese Zaken in België, die eveneens aanwezig was.

"Dit architecturaal project zal de traditionele Marokkaanse riad heruitvinden. Het zal ten volle profiteren van het uitzonderlijk klimaat van Rabat. De gevels worden uitgerust met verticale zonnebeschermingslamellen, die bijdragen aan de esthetiek van het project en de isolatie verbeteren.", aldus de bewindsman.

Voor de minister "belichaamt de nieuwe ambassade de prioriteiten van het Marokkaans-Belgisch beleid, inclusief de noodzaak van een betere strijd tegen de opwarming van de Aarde, een beter gebruik van de Belgische knowhow en technologische innovatie en de ontwikkeling van een diplomatiek netwerk."

Prinses Astrid is tot vandaag in Marokko met een economische missie van meer dan 400 Belgische ondernemers en politici.

Lees meer

Ryanair opent nieuwe vlucht naar Marokko

Ryanair heeft de opening van meerdere nieuwe vluchten vanuit Belgische luchthavens naar Marokko aangekondigd voor het winterseizoen.

België helpt Marokko met opleiding jongeren

Marokko en België hebben vorige week in Rabat een overeenkomst gesloten over de opleiding van jongeren in het Noord-Afrikaans land.

Ierland gaat ambassade in Marokko openen

Ierland gaat in 2020 een ambassade in Marokko openen. Het wordt de eerste diplomatieke vertegenwoordiging van het Europees land in Noord-Afrika.

Ambassade Marokko in Ghana opgeschud door seksschandaal

Een delegatie van het ministerie van Buitenlandse zaken bracht vandaag een bezoek aan de ambassade van Marokko in Ghana na een klacht over seksuele intimidatie tegen de...

Prinses Lalla Meryem ontmoet Belgische prinses Astrid (foto)

Prinses Lalla Meryem, zus van Koning Mohammed VI en dochter van wijlen Koning Hassan II, heeft zondag in Marrakech prinses Astrid van België ontmoet.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team