8 maart 2021 - 20:00 - Marokko
In de loop der jaren is Marokko een bevoorrechte partner geworden van de grote militaire vloten in de wereld. Dit blijkt uit de recente grootschalige trainingsoefeningen voor de Marokkaanse kust met Frankrijk en de Verenigde Staten.
De eerste militaire oefeningen vonden plaats van 24 tot 26 februari in de Middellandse Zee. Eind februari nam de Koninklijke Marine deel aan een grote militaire oefening met het nucleaire vliegdekschip Charles-de-Gaulle, het vlaggenschip van de Franse marine. Dit gebeurde als onderdeel van de missie ’Clemenceau 21’, schreef de Franse ambassade in Marokko op haar Facebook-account.
Gedurende deze periode heeft het fregat Allal Ben Abdellah van de Koninklijke Marine deelgenomen aan het escorteren van de marine-luchtgroep (GAN), die rond Charles-de-Gaulle is opgericht tijdens zijn aanloopperiode, die werd gekenmerkt door talrijke interacties van toenemende moeilijkheidsgraad, waaronder luchtafweer-, grondgevechten- en communicatie-oefeningen. Deze oefeningen hebben bijgedragen tot een geleidelijke verbetering van de connectiviteit tussen de deelnemende eenheden.
De ontwikkeling van interoperabiliteit tussen het Marokkaanse fregat, het luchtverdedigingsfregat Chevalier Paul en de andere vaartuigen die deel uitmaken van de GAN-escorte, is een feit. "Deze gezamenlijke operatie, die een grote nauwgezetheid vereist, illustreert een belangrijke stap voorwaarts in de Frans-Marokkaanse operationele marinesamenwerking", meldde de Franse Ambassade verheugd.
Marokko heeft ook deelgenomen aan een andere maritieme oefening. Deze keer ging het om een "historische bilaterale maritieme oefening" tussen de Marokkaanse Koninklijke Marine, de Franse Royal Air Forces en de US Navy, die plaatsvond in het kader van ‘Operation Lightning Handshake’. De operatie heeft tot doel om de interoperabiliteit tussen de partnerlanden op verschillende defensie-gebieden te verbeteren, waaronder oppervlakte-aanvallen, anti-onderzeebootbestrijding, lucht- en zee aanvallen, gecombineerde logistieke ondersteuning en blokkademissies op zee.
Lightning Handshake 2021 verbetert het vermogen van de Amerikaanse en Marokkaanse maritieme strijdkrachten om samen te werken om veiligheidsuitdagingen aan te gaan en de stabiliteit in de regio te verhogen, aldus de Amerikaanse ambassade in Rabat.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht