15 februari 2025 - 22:10 - Marokko
Een Marokkaanse verantwoordelijke heeft ontkend dat Marokko van plan is drie miljoen zwerfhonden af te slachten in aanloop naar het WK 2030, dat het koninkrijk samen met Spanje en Portugal organiseert.
"Er is geen campagne om zwerfhonden uit te roeien", verzekert Mohamed Roudani, hoofd van de afdeling gezondheid en groenvoorziening bij het Directoraat-Generaal Lokale Besturen, aan persbureau MAP. Eerder deze week waarschuwde de bekende primatoloog en dierenrechtenactiviste Jane Goodall de FIFA voor de aanstaande slachting van 3 miljoen zwerfhonden in de aanloop naar het WK 2030. In haar open brief "dringt ze er bij" de wereldvoetbalbond op aan om ervoor te zorgen dat "de slachtingen stoppen" door druk uit te oefenen op Marokko, onder meer door de organisatie van het toernooi op te schorten.
Lees ook: Amerikaanse dierenbeschermers hekelen Marokko en FIFA
"De beweringen dat Marokko van plan is drie miljoen zwerfhonden te doden voor de Wereldbeker zijn ongegrond", ontkent Roudani. De Marokkaanse lokale autoriteiten zetten zich in voor "humane en duurzame" oplossingen om het probleem van zwerfhonden aan te pakken, voegde hij eraan toe. Gemeenten werken volgens internationale normen voor dierenwelzijn en implementeren verschillende maatregelen om de populatie zwerfhonden op een ethische manier te beheersen.
Lees ook: WK 2030: Marokko onder vuur door slachting honden
Om het probleem van zwerfhonden aan te pakken, ondersteunt het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeenten bij verschillende initiatieven, waaronder de bouw en uitrusting van dierenklinieken, de implementatie van de TNR-methode (vangen, steriliseren, vaccineren en vrijlaten), en de versterking van de bureaus voor volksgezondheid met dierenartsen, verpleegkundigen en technici, aldus Roudani.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt