15 februari 2025 - 22:10 - Marokko
Een Marokkaanse verantwoordelijke heeft ontkend dat Marokko van plan is drie miljoen zwerfhonden af te slachten in aanloop naar het WK 2030, dat het koninkrijk samen met Spanje en Portugal organiseert.
"Er is geen campagne om zwerfhonden uit te roeien", verzekert Mohamed Roudani, hoofd van de afdeling gezondheid en groenvoorziening bij het Directoraat-Generaal Lokale Besturen, aan persbureau MAP. Eerder deze week waarschuwde de bekende primatoloog en dierenrechtenactiviste Jane Goodall de FIFA voor de aanstaande slachting van 3 miljoen zwerfhonden in de aanloop naar het WK 2030. In haar open brief "dringt ze er bij" de wereldvoetbalbond op aan om ervoor te zorgen dat "de slachtingen stoppen" door druk uit te oefenen op Marokko, onder meer door de organisatie van het toernooi op te schorten.
Lees ook: Amerikaanse dierenbeschermers hekelen Marokko en FIFA
"De beweringen dat Marokko van plan is drie miljoen zwerfhonden te doden voor de Wereldbeker zijn ongegrond", ontkent Roudani. De Marokkaanse lokale autoriteiten zetten zich in voor "humane en duurzame" oplossingen om het probleem van zwerfhonden aan te pakken, voegde hij eraan toe. Gemeenten werken volgens internationale normen voor dierenwelzijn en implementeren verschillende maatregelen om de populatie zwerfhonden op een ethische manier te beheersen.
Lees ook: WK 2030: Marokko onder vuur door slachting honden
Om het probleem van zwerfhonden aan te pakken, ondersteunt het ministerie van Binnenlandse Zaken gemeenten bij verschillende initiatieven, waaronder de bouw en uitrusting van dierenklinieken, de implementatie van de TNR-methode (vangen, steriliseren, vaccineren en vrijlaten), en de versterking van de bureaus voor volksgezondheid met dierenartsen, verpleegkundigen en technici, aldus Roudani.
Marokkaanse journalist door hel op Cuba vanwege pro-Israëlische mening
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara