Zoeken

Marokko: autoriteiten ontkennen opnieuw verbod op Amazigh voornamen

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De berichten over twee families die geen toestemming hebben gekregen om hun pasgeborenen met Amazigh voornamen in Erfoud en Casablanca te registreren zijn vals. Dat stelt de Algemene Directie van Lokale Overheid (DGCL).

Volgens de DGCL heeft de officier van de burgerlijke stand in Erfoud aan de ouders gevraagd om te wachten omdat hij wilde informeren naar de betekenis van de naam "Arious". De voornaam werd na controle toegestaan. Hetzelfde gebeurde met de voornaam "Iri" in Casablanca.

Het gaat dus niet om een ​​verbod op de twee voornamen vanwege hun Amazigh-oorsprong, maar om een procedure die wordt toegepast wanneer de betekenis van een voornaam onduidelijk is.

De DGCL houdt vol dat elke burger vrij is om de voornaam van zijn kind te kiezen en dat de wet op de keuze van de voornaam voor iedereen dezelfde is. Drie telefoonnummers zijn tevens beschikbaar voor mensen met vragen hierover: 05.37.28.68.89 - 05.37.28.68.63 - 05.37.2868.82

Lees meer

Opnieuw Amazigh voornaam verboden in Marokko

Ondanks de beloftes van de regering en de invoering van een nieuwe grondwet in 2001 waarin gelijkheid voor iedereen wordt gegarandeerd, hebben de Marokkaanse autoriteiten...

Marokkaanse autoriteiten weigeren voornaam Silya

Ambtenaren van de burgerlijke stand in het Marokkaanse El Jadida hebben eerder deze maand de Amazigh-voornaam Silya geweigerd.

Marokko: ministerie ontkent verbod op Amazigh-voornaam "Amnay"

Het ministerie van Binnenlandse zaken heeft in een verklaring de weigering van de Amazigh-voornaam "Amnay" aan een gezin in Casablanca ontkent.

Primeur in Marokko: vraag in het Tifinagh in het parlement (foto)

Primeur in Marokko. Een Kamerlid heeft ervoor gekozen om eens schriftelijke vraag aan een minister in het Tifinagh te stellen.

Vader Massine geeft niet op en wint strijd om Amazigh-voornaam zoon

Lahcen Oubass heeft gelijk gekregen. De vader van de kleine Massine heeft zijn strijd tegen de Marokkaanse autoriteiten gewonnen. De voornaam van zijn zoon werd aanvaard.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team