Marokko extreem gevaarlijke bestemming voor vrouwen
Sommige landen in de wereld worden sterk afgeraden aan vrouwen die alleen willen reizen. Marokko staat in de top 10 van deze landen!
- Marokko
Bedelarij is een wijdverspreid fenomeen in Marokko. Het koninkrijk is zelfs het land met het meest aantal bedelaars in de Arabische wereld.
Volgens officiële gegevens telt Marokko ruim 195.000 bedelaars. Daarna volgen Egypte met 41.000 bedelaars en Algerije met 11.000 bedelaars.
Begin juni werd de zorgwekkende toename van het aantal bedelaars in het land in het parlement besproken. Minister Bassima Hakkaoui van Familie en Solidariteit moest vragen beantwoorden over de situatie en de maatregelen die haar afdeling treft om het fenomeen te bestrijden.
In Marokko zijn de meeste bedelaars professionelen. Bedelen is een normale job geworden waarbij kinderen worden uitgebuit, lichamelijke of geestelijke beperkingen worden gebruikt om te vertederen of nog geld wordt gevraagd voor de bouw van moskeeën, een elektriciteitsrekening, behandelingen of zelfs om de huur te betalen.
Hakkaoui stelt voor om bedelaars die de hulp niet echt nodig hebben, maar ook mensen die hen geld geven, te straffen.
Lees meer
Sommige landen in de wereld worden sterk afgeraden aan vrouwen die alleen willen reizen. Marokko staat in de top 10 van deze landen!
Samira Sitail, nieuwsdirectrice bij 2M, heeft haar geduld verloren. In een bericht op sociale media viel ze minister Bassima Hakkaoui van Familie en Solidariteit aan.
De politie in Agadir heeft een nieuwe methode gevonden om professionele bedelaars te ontmaskeren.
Marokko is volgens een nieuw rapport van de Wereldgezondheidsorganisatie het land in Noord-Afrika met het hoogst aantal zelfmoorden bij vrouwen.
De politie in Marrakech heeft besloten om strenger op te treden bij handelingen waarbij toeristen worden lastiggevallen. Honderden mensen werden in juli voor dergelijke feiten...