Zoeken

Marokko besteedt drie miljoen dollar per jaar aan Amerikaanse lobbies

- Wereld

Geschreven door Nawel Serdouni

Arabische regimes besteden jaarlijks miljoenen dollars aan Amerikaanse lobbies in Washington, om hun imago te verbeteren bij de Amerikaanse overheid, hun commerciële relaties te onderhouden en de levering van wapens uit de VS te waarborgen, zegt de New York Times.

Volgens de New York Times besteedt Marokko elk jaar drie miljoen dollars aan Amerikaanse lobbies. Tunesië zou tijdens het bewind van Ben Ali 420.000 dollar en Libië 850.000 dollar aan deze lobbies hebben uitgegeven.

De Verenigde Arabische Emiraten is één van de Arabische landen die het meeste geld besteedt aan het polijsten van zijn imago bij de Amerikaanse leiders met 5,3 miljoen dollar per jaar.

Ter herinnering, in de federale wetten van de VS geldt een strikt verbod tot toegang tot de gegevens omtrent de ware sterkte van de Amerikaanse lobbyisten, waarnemers nemen genoegen aan de lekken afkomstig van conflicten tussen deze invloedrijke groeperingen.

Lees meer

Wereldbank: 342 miljoen dollar voor Marokko

De Wereldbank heeft vorige dinsdag besloten twee leningen te verstrekken aan Marokko, voor een waarde van 342 miljoen dollar.

Marokko, vierde klant van Israël

Ondanks de daling in het handelsverkeer tussen Marokko en Israël, is Marokko de vierde belangrijkste Arabische klant van Israëlische goederen na Jordanië, Egypte en Libanon.

Otmane El Rhazi, Marokkaanse trader, krijgt 1,5 miljoen dollar boete

Otmane El Rhazi, een ex Marokkaanse trader die in de Verenigde Staten woont, werd beschuldigt van geldverduistering, fraude en illegale handel. De man werd maandag veroordeeld...

Marokko-Israël: 5,6 miljoen dollar aan handel

De handel tussen Marokko en Israël bedroeg 5,6 miljoen dollar in de eerste vijf maanden van 2011, tegen 5,3 miljoen dollar tijdens dezelfde periode in 2010.

Obama wil fonds voor Arabische lente-landen

Een speciaal fonds van 770 miljoen dollar gewijd aan de landen van de "Arabische lente" werd maandag voorgesteld door de regering-Obama.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team