14 januari 2020 - 10:53 - Marokko
Walid Walhi, een Marokkaanse acteur, verklaarde in 2018 dat hij zich tot het christendom had bekeerd. Enkele dagen geleden kondigde hij aan dat hij niet meer in God geloofde en noemde zich atheïst.
In een filmpje op YouTube stelt de jonge acteur dat hij geen spijt heeft van zijn keuze om niet meer te geloven.
"Ik bekeerde met tot het christendom in augustus 2018, maar niets is veranderd. Ik besluit daarom om atheïst te worden, want Mohamed, Jezus en zelfs God bestaan niet en zijn helaas alleen mythen.", aldus de artiest.
Walid Walhi zorgde met zijn verklaringen voor woedende reacties in Marokko, waar aan de autoriteiten wordt gevraagd om een onderzoek in te stellen. Volgens vele sociale mediagebruikers is een dergelijk gedrag onaanvaardbaar in een islamitisch land.
De acteur groeide op in Turkije en studeerde af aan de kunstacademie van Cairo en het hoger instituut voor fotografie in Parijs.
Hasj gevonden bij Bab Sebta, Marokkaanse Nederlander en vrouwen opgepakt
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Noord-Marokko: snelweg naar Nador bijna klaar
Marokko test krachtige raket
Cristiano Ronaldo doet Dua voor strafschoppenserie (video)
Hasj gevonden bij Bab Sebta, Marokkaanse Nederlander en vrouwen opgepakt
Noord-Marokko: snelweg naar Nador bijna klaar
Marokko test krachtige raket
Tanger Med profiteert van Gaza-politiek Spanje
Passagier deelt "angstaanjagende" ervaring op Marokko-vlucht
Marokkanen en Chinezen bouwen nieuwe HSL-tunnel
Oude praktijken verstoren vakantie op Marokkaanse stranden
Stadion krijgt voorrang op ziekenhuis in Marokko