22 mei 2024 - 08:00 - Marokko
Marokko wil voor 2030, wanneer het samen met Spanje en Portugal het WK 2030 organiseert, over 5G-internet beschikken. Dit om de organisatie van het evenement te optimaliseren.
De Marokkaanse minister van Digitale Transitie en Bestuursvernieuwing, Ghita Meezoek, maakte dit bekend tijdens een vragenronde in het parlement. Ze benadrukte dat het koninkrijk streeft naar een permanente 5G-verbinding in hotels, stadions, trainingscentra, supporterszones en andere belangrijke locaties.
Lees ook: Digitale transformatie in Marokko krijgt boost door WK 2030
De uitrol van 5G maakt deel uit van de nationale strategie voor digitale ontwikkeling. De technologie biedt een aantal voordelen, waaronder een snellere verbinding die het mogelijk maakt om grote hoeveelheden data snel te verzenden en te verwerken. 5G zal ook de industriële ontwikkeling bevorderen en de komst van intelligente gebouwen, auto’s en steden mogelijk maken, aldus Ryad Mezzour.
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger
Marokkaanse voetbalster zwemt naar Sebta
Al Hoceima: Marokkaan uit Europa cel in na laster tegen politie