Zoeken

Waarom kiezen steeds meer Marokkanen voor een vakantie in het buitenland

24 augustus 2019 - 12:50 - Marokko

Geschreven door Said A.

Het merendeel van de Marokkanen kiest ervoor om de vakantie in eigen land door te brengen. Maar steeds meer mensen geven de voorkeur aan een vakantie in het buitenland, voornamelijk in Europa.

Deze nieuwe trend is het gevolg van een groeiend verlangen naar een verandering van omgeving, de impact van de media-opening van het Koninkrijk (televisie, internet, sociale netwerken), de daling van de transportkosten en de verbetering van de levensstandaard met de opkomst van een middenklasse.

Spanje is zonder verrassing de meest geliefde bestemming van Marokkaanse toeristen. Beide landen delen een grens en Spanje is bovendien de tweede grootste toeristische bestemming ter wereld volgens de Wereldtoerisme organisatie UNWTO.

Het aantal toeristische visa die door het zuid-Europees land aan Marokkanen werd toegekend verdriedubbelde tussen 2001 en 2018, van 68.354 à 194.175.

Na Spanje zijn ook Thailand, Turkije en de Malediven erg populair bij Marokkaanse toeristen.

Lees meer

Marokko blijft populair bij Algerijnse toeristen

Marokko behoort tot de meest geliefde bestemmingen van Algerijnse toeristen voor de zomervakantie, die lokaal toerisme niet aantrekkelijk vinden.

Marokko in top 3 goedkoopste vakantiebestemmingen

Travel Supermarket heeft een nieuwe ranking gepubliceerd van goedkoopste vakantiebestemmingen in de wereld. Marokko staat ook dit jaar in de lijst.

Waar gaan wereld-Marokkanen op vakantie?

Marokkanen die in het buitenland wonen en naar Marokko terugkeren voor de zomervakantie, brengen deze het liefst door op de stranden in het noorden van het land.

Naar deze landen reizen Marokkanen het liefst

Steeds meer Marokkanen gaan op vakantie in het buitenland. Spanje blijft de onverslaanbare nummer één bestemming van Marokkaanse toeristen. Maar Turkije, dat geen visum vraagt,...

Zomeroperatie Marhaba: al 2 miljoen wereld-Marokkanen in Marokko aangekomen

Ruim 2 miljoen in het buitenland gevestigde Marokkanen zijn sinds het begin van de zomeroperatie Marhaba 2019 in Marokko aangekomen. Dat is 12,34 procent meer dan vorig jaar.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team