1 mei 2018 - 14:10 - Economie
Steeds meer Marokkanen kiezen ervoor om in de vastgoedsector in Spanje te investeren. Dat blijkt uit cijfers van het Spaans agentschap voor registratie van onroerend goed.
Akhbar Al Yaoum bericht dat volgens de cijfers van het agentschap, Marokkanen vorig jaar goed waren voor 4,6% van alle vastgoedaankopen in Spanje. Roemenen zijn eerst met 11,6% gevolgd door Britten (9,3%), Chinezen (8,4%), Italianen (5,8%) en Fransen (4,6%).
Marokkanen investeren voornamelijk in vastgoed in de regio van Madrid, gevolgd door Catalonië, Valencia en Andalusië, regio waar duizenden Marokkanen jaarlijks de vakantie doorbrengen.
Het blad herinnert er tevens aan dat veel buitenlanders waaronder een groot aantal Marokkanen, van de economische crisis in 2008 hebben geprofiteerd om in eigendommen in Spanje te investeren.
Dakloze Marokkanen in Spanje overleden door extreme kou
Marokko: zware gevangenisstraf voor illegale handel in alcohol
Marokkaan in de VS wil Moghreb Tetouan redden
Japanse autofabrikanten gaan vier nieuwe fabrieken bouwen in Marokko
Nora Attal, Malika El Maslouhi en Imaan Hammam samen in campagne Jacquemus
Marokko: jongeren opgepakt na gewelddadig overval
Japanse autofabrikanten gaan vier nieuwe fabrieken bouwen in Marokko
Royal Air Maroc in het vizier van Belgische consumentenorganisatie
Veel steun voor oprichting Israëlisch-Marokkaanse Kamer van Koophandel
Normalisatie betrekkingen Golfstaten meevaller voor Marokko
Nieuwe containerterminal Tanger-Med klaar
Ontwikkeling Asilah verloopt soepel
Marokko heeft groot onbenut exportpotentieel
Toerisme: Marokko richt zich op Israël en Afrika