20 juni 2024 - 17:00 - Marokko
Marokkanen hebben dit jaar aanzienlijk minder offerdieren gekocht voor Eid ul-Adha dan vorig jaar. Dit resulteerde in een significante afname van de hoeveelheid geproduceerd afval tijdens de feestperiode. De stijgende prijzen van schapen waren een doorslaggevende factor te zijn in deze trend.
Veel Marokkaanse families zagen zich genoodzaakt om af te zien van de aankoop van een schaap vanwege de ongekende prijsstijgingen. In plaats daarvan kozen ze ervoor om schapenvlees per kilo te kopen, wat de aanzienlijke daling van afval na het Offerfeest verklaart.
Lees ook: Vleesprijzen in Tanger en Tetouan schieten omhoog: tot 300 dirham/kg
Deze trend was duidelijk zichtbaar in verschillende steden in Marokko. In Salé bijvoorbeeld, meldde Abdelatif Soudou, voormalig wethouder, op Facebook dat 50% van de stadsbewoners geen schaap heeft geslacht. Dit resulteerde in een halvering van de hoeveelheid afval verzameld in de verschillende stadsdelen.
Lees ook: Marokko: opgelet, bedelaars verkopen vlees van Eid ul-Adha!
Hetzelfde werd geconstateerd in Casablanca, waar 12.000 ton afval werd verzameld op de dag van het Offerfeest, een aanzienlijke daling ten opzichte van vorig jaar.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers