20 augustus 2024 - 08:50 - Marokkanen in het buitenland
In de nasleep van de vastgoedcrisis kampt de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima met een groot aantal leegstaande appartementen, op de tweede plaats na Casablanca-Settat. Een aanzienlijk deel van deze woningen is eigendom van Marokkanen die in het buitenland wonen.
Officiële cijfers tonen aan dat er in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima naar schatting 334.000 appartementen leegstaan. Dit vertegenwoordigt 15,6% van alle leegstaande appartementen in Marokko. De situatie is bijzonder nijpend in Tanger, waar bijna 18% van alle woningen leegstaat.
Lees ook: Te veel leegstaande woningen in Noord-Marokko!
De oorzaak van dit probleem ligt bij de vele Marokkanen die in het buitenland wonen die appartementen kopen, maar deze alleen gebruiken tijdens hun vakanties in Marokko. Dit heeft negatieve gevolgen voor huishoudens met een laag inkomen, die moeite hebben om betaalbare huisvesting te vinden.
Om dit fenomeen tegen te gaan, hebben de autoriteiten in februari, met steun van hulptroepen, een grootschalige campagne gevoerd om leegstaande appartementen te ontruimen die waren bezet door illegale migranten uit Sub-Sahara Afrika.
In maart 2023 lanceerde de regering ook een programma om starters op de woningmarkt te helpen, maar deze inspanningen hebben het probleem nog niet opgelost.
Lees ook: Woningnood in Marokko: "Onleefbare krotten voor torenhoge prijzen"
Er klinken nu steeds meer stemmen die aandringen op een snelle reactie van de overheid om de eigendomssituatie van deze appartementen te onderzoeken, met name de sociale woningen die door de staat worden gesubsidieerd.
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora
Dit mogen Marokkanen in het buitenland belastingvrij meenemen naar Marokko