16 december 2024 - 11:20 - Cultuur
Marokkaanse activisten roepen op tot een boycot van de Algerijnse komiek Abdelkader Secteur. Aanleiding zijn twee optredens die hij binnenkort geeft in Casablanca en Marrakech.
Abdelkader Secteur staat gepland voor een show in de Megarama-bioscoop in Casablanca op 31 december en een optreden in het Mohammed V-theater in Rabat op 1 januari 2025.
Lees ook: Onvrede in Marokko: Algerijnse zangers niet meer welkom
De activisten eisen dat de shows worden geannuleerd. Ze voeren campagne tegen alle Algerijnse artiesten vanwege de gespannen betrekkingen tussen Marokko en Algerije en de maatregelen die de Algerijnse regering heeft genomen tegen de Marokkaanse cultuur en artiesten.
Lees ook: Saïd Senhaji blij met boycot Algerijnse artiesten in Marokko
De initiatiefnemers beschuldigen Algerijnse artiesten ervan de ideeën van hun regering te promoten. Op sociale media roepen ze op tot een boycot met hashtags als #كلنا_معا_من_أجل_إلغاء_حفل_السكتور, wat zich vertaalt naar "We staan samen om de show van Secteur te annuleren".
Automobilist wint rechtszaak tegen Snelwegen van Marokko
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Justitie eist rechtszaak tegen Achraf Hakimi voor verkrachting
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Huizen groter dan 300m² belastingvalkuil voor Marokkaanse diaspora
Real Housewives-ster: "Opnames in Marokko maakten ons ziek"
Matt Damon ontspant in Marokko na filmopnames
Nasrdin Dchar aan Koning Willem-Alexander: "Medeplichtig aan genocide Gaza"
El Rogui, de man die de Marokkaanse troon wilde en werd verslonden door leeuwen
Ruim 190 klachten tegen rapper ElGrandeToto afgewezen
Narjiss El Hallak kondigt scheiding aan via Instagram
Hakimi en Mbappé met Bad Bunny in Puerto Rico (video)
Groot zomerfestival van start in Al Hoceima