26 september 2020 - 12:20 - Wereld
In Manacor, op de Balearen, zijn een 40-tal personen aangehouden waarvan 39 de Marokkaanse nationaliteit hebben. Ze worden ervan beschuldigd documenten te hebben vervalst om een legaal verblijf in Spanje te verkrijgen.
Een 50-jarige Spanjaard stond aan het hoofd van dit klein netwerk dat handelt in documenten. Na de betaling van een bedrag tussen de 500 en 3500 euro per persoon, konden zij gebruik maken van zijn persoonlijk adres om zich in te schrijven bij de gemeente. Deze registratie gaf hen vervolgens de mogelijkheid om een aanvraag in te dienen voor permanent verblijf in Spanje.
Er werd een onderzoek opgestart toen immigratiediensten en politie onregelmatigheden vonden in enkele documenten die door de aanvragers waren ingediend. Vervolgens werd opgemerkt dat slechts één enkele persoon de aanvraag had ingediend voor de inschrijving van 39 Marokkanen in het bevolkingsregister. Hij maakte frauduleuze huurcontracten op die daarna bij de administratie werden ingediend.
Op deze manier kregen tientallen Marokkanen het maandenlang voor elkaar om een dossier voor gezinshereniging in te dienen, waarna ze vrouw en kinderen konden laten overkomen.
Alle beklaagden zijn gearresteerd door de politie en zullen binnenkort voor de rechter verschijnen. Ze riskeren niet alleen een gevangenisstraf, maar hun identiteitsdocumenten kunnen ook worden geannuleerd.
Toeriste door agressieve aap aangevallen in Marokko
Marokko: nieuwe snelweg voor snellere verbinding noord-centrum
Europa bedreigt geldovermakingen Marokkaanse diaspora
Marokkanen eisen strengere inreisvoorwaarden voor Algerijnen
Nep rechters gearresteerd in Nador
Turkse staalexport naar Marokko explodeert
Proces tegen Saïd Chaou begonnen in Breda: drugscrimineel of Rif-activist?
Dood Marokkaanse vrouwen in Belize: wat is er gebeurd?
Spanje annuleert herdenking ’Landing Al Hoceima’ uit angst voor Marokko
Marokkaans koppel opgepakt voor verkoop baby in Italië
Te laat op luchthaven? Bij Ryanair kost dat 100 euro
Hassan Benhamza, de man die de Franse justitie misleidde door zijn dood te simuleren
TikTokker reciteert Koran in kerk, moslims verontwaardigd
Eiertekort in Frankrijk: moslims beschuldigd