16 januari 2018 - 17:15 - Gemeenschap
Twee Marokkaanse vrouwen zijn maandagochtend omgekomen bij een stormloop bij de grensovergang van Sebta.
Volgens de plaatselijke regering van de enclave zijn de slachtoffers twee vrouwen van rond de veertig jaar. Ze kwamen om 5:30 uur om toen een stormloop ontstond op een heuvel op enkele meters van de grensovergang Bab Sebta.
Sinds vorig jaar worden dragers die spullen vanuit Sebta naar Marokko smokkelen bij de grens gescheiden van de andere reizigers. De Marokkaanse autoriteiten namen dit besluit na de dood van vier vrouwen bij stormlopen in de loop van vorig jaar.
De grensovergang wordt ook regelmatig gesloten wanneer de toestroom van smokkelaars te groot is. De handel van smokkelwaar tussen Marokko en de twee bezette enclaves, Sebta en Melilla, is jaarlijks goed voor 1 miljard euro. Ruim 45.000 mensen, voornamelijk vrouwen, steken dagelijks de grens over om goederen te gaan halen.
Ook NASA gebruikt kaart van Marokko met Sahara
Tanger zal nog moeten wachten op kabelbaan
Marokko: tragische einde voor bekende drugsbaron
Mo Ihattaren verrast 17-jarige Ruben met voetbalshirt
Oproep aan Koning Mohammed VI om Saoediër te redden van lot Khashoggi
Amerikaanse State Department en CIA gebruiken Marokkaanse kaart met Sahara
Marokko: 13-jarig meisje op klaarlichte dag doodgestoken
Vrouw en zoontje in zee verdwenen bij Al Hoceima
Marokko: tienermeisje pleegt zelfmoord om te ontsnappen aan gedwongen huwelijk
Marokko: 21 nieuwe besmettingen met de Britse variant
Uitstap jong koppel loopt fataal af in Marrakech
Dode en 35 gewonden bij verkeersongeval in Berrechid
Drie zelfmoorden in week tijd in noorden van Marokko
Ezelvlees op borden inwoners Fez