29 maart 2014 - 14:22 - Sport
De Marokkaanse voetbalbond gaat zich in de toekomst aan de FIFA-regels houden. De bond heeft nieuwe statuten aangenomen die rekening houden met de internationale voetbalregels, zodat verkiezingen kunnen plaatsvinden om een nieuwe voorzitter te kiezen, en dus een nieuwe bondscoach te benoemen.
De stemming moet de voetbalbond helpen het Marokkaanse voetbal uit de crisis te halen. Afgelopen november was Faouzi Lakjaa verkozen tot voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond voor een periode van vier jaar. Maar de FIFA weigerde de benoeming van Lakjaa te erkennen wegens de niet-naleving van haar reglementering.
Met de goedkeuring van de nieuwe statuten zal de Marokkaanse bond een nieuwe voorzitter en een nieuwe bondscoach voor de Atlas Leeuwen kunnen benoemen. De Nederlandse Ruud Gullit en de Franse Hervé Renard worden beiden getipt om de selectie te leiden.
Marokko zit sinds oktober 2013 zonder bondscoach. De voetbalbond weigerde toen het contract van Rachid Taoussi te verlengen. Hassan Benabicha werd tot tijdelijke bondscoach benoemd om de Atlas Leeuwen voor te bereiden op het oefenduel tegen Gabon (1-1) afgelopen maart.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Afrika Cup finale Marokko-Tanzania vandaag: om hoe laat en op welke zenders?
Jonge speler centraal in strijd tussen Marokko en Spanje
Atlas Leeuwinnen: Marokko verzekert zich van dubbele droomkwalificatie
Walid Regragui deelt mooie momenten