26 februari 2024 , 07:00 - Fouad Badel - Sport
De Marokkaanse voetbalbond (FRMF) onder leiding van Faouzi Lekjaa zet in op een nieuw tijdperk met verregaande hervormingen. De focus ligt op verbetering van de infrastructuur, talentontwikkeling en opleiding van spelers en trainers.
Lekjaa benadrukt het belang van een sterke jeugdopleiding. Een nieuw systeem gaat de ontwikkeling van alle jonge spelers in de nationale teams monitoren. In juni wordt een speciale vennootschap opgericht die de topsportscholen en academies gaat beheren.
Lees ook: Marokkaanse voetbalbond bedreigt Walid Regragui
Deze strategie beoogt talent te scouten in alle regio’s van Marokko en een efficiënte samenwerking te creëren tussen de opleidingscentra en de profclubs. Ook trainersopleidingen krijgen meer aandacht, met focus op verschillende leeftijdscategorieën.
Lees ook: Nieuw lid voor staf Walid Regragui?
Faouzi Lekjaa wil met deze hervormingen het niveau van alle nationale teams verhogen en het imago van het Marokkaanse voetbal oppoetsen. De ultieme ambitie is een sterke nationale ploeg die titels kan winnen op het wereldtoneel, te beginnen met de Afrika Cup zaalvoetbal in april 2024 in Marokko.
Verenigde Staten voeren complete visumstop in voor Marokkanen!
Olijfoliefraude in Marokko: hoe verkopers consumenten misleiden
Marokko en België tekenen nieuw pact in Brussel
Marokko dwingt telecomproviders tot gokverbod
iPhone Molenbeekse Yasmine ontploft plots, Apple weigert verantwoordelijkheid
Agressieve vrouw dwingt piloot tot noodlanding in Marokko
Utrecht vreest gratis vertrek El Karouani, speler 12,9 miljoen euro waard
Marokko op 5e plek in FIFA-ranking?
Harde analyse Afrika Cup-arbitrage: Marokko zwaar benadeeld
Nigeriaanse bondscoach onthult anti-Marokko-plan
Braziliaanse doelman Ederson verrast in shirt van Marokko
Marokko-Nigeria: op welke zenders en om hoe laat live kijken
"Tactiek en passie" moeten Marokko naar finale gidsen
AFCON 2025: Atlas Leeuwen in commando-modus voor Nigeria