28 juni 2017 - 22:15 - Wereld
Zes Marokkanen zijn woensdag voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh in Spanje, Duitsland en Groot-Brittannië gearresteerd.
Vier verdachten werden op het Spaans eiland Palma de Mallorca gearresteerd. Ze zijn tussen 31 en 38 jaar oud en hadden allen een Europees verblijfsvergunning. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken.
In Duitsland werd op hetzelfde moment een 43-jarige Marokkaan gearresteerd. De zesde verdachte, een 28-jarige Spaanse imam van Marokkaanse afkomst, werd in Groot-Brittannië aangehouden. Beide verdachten werden op vraag van Spanje en met de hulp van Europol gearresteerd.
Een onderzoek naar de zes verdachten was in 2015 gestart na de ontdekking van een website met tientallen video’s waarin tot de Jihad werd opgeroepen en mensen werden aangemoedigd om zich bij Daesh in Syrië aan te sluiten. De maker van de filmpjes is volgens het Spaanse ministerie de jonge imam die in Groot-Brittannië werd opgepakt. Meerdere andere Europese landen deden eveneens onderzoek naar hem.
De twintiger wordt van de radicalisering van de vier Marokkanen die in Palma de Mallorca werden aangehouden beschuldigd. Hij was hun “spirituele leider” geworden, aldus het ministerie. Alle vier probeerden op hun beurt op internet en tijdens verboden meetings mensen aan te werven om voor Daesh te gaan vechten.
De man die in Duitsland werd gearresteerd zou de jonge imam hebben geholpen met het maken van de indoctrinatiefilmpjes.
Marokko stuurt 48.000 imams terug naar school
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Marokko helpt internationale alliantie bij vangst 3 ton cocaïne
Marokko stapt met Spanje en VK in project voor vliegende taxi’s
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Vrouw in Antwerpen vermomt zich als moslima om diefstal te plegen
Onveilig Brussel: de keiharde oproep van burgemeester Saliha Raïss
Opvallende trend: Marokkanen verkiezen Spaanse stranden
Marokko schiet Portugal te hulp
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Frontale aanval van Algerije op Marokko
Marokkaan krijgt celstraf voor aansteken sigaret bij eeuwige vlam