22 maart 2017 - 20:20 - Wereld
Marokko en Denemarken onderhandelen al enkele weken de uitlevering van een terreurverdachte. De Marokkaanse autoriteiten hebben een arrestatiebevel tegen de man uitgevaardigd.
Volgens Akhbar Al Yaoum verloor de man, een 55-jarige bibliothecaris, in 2007 de Deense nationaliteit en werd tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld voor apologie van het terrorisme.
Na zijn celstraf zou hij naar Marokko worden uitgezet. Maar Deense verantwoordelijken vrezen ervoor dat hij in het koninkrijk zal worden gefolterd. Volgens Deense media werden meetings georganiseerd tussen een Deense minister en twee Marokkaanse ministers waaronder minister Mustapha Ramid van Justitie om over de uitlevering te praten.
De man werd veroordeeld omdat hij op social media had opgeroepen tot de moord van auteurs van karikaturen over de Islam en de moslims. Hij was in 1983 in Denemarken aangekomen waar zijn zus al woonde. In 1988 kreeg hij de Deense nationaliteit.
Bekende influencer krijgt celstraf en hoge boete in Marokko
Vermiste man van 87 dood teruggevonden in rivierbedding Tanger
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Ranking waarschuwt toeristen voor voedselvergiftiging in Marokko
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"