24 maart 2018 - 15:20 - Wereld
Een voormalige Marokkaanse politieagent wordt er in Portugal van verdacht lid te zijn van de terroristische organisatie Daesh.
Abdessalam Tazi, die vorig jaar in Duitsland was gearresteerd en aan Portugal was uitgeleverd, zou strijders hebben aangeworven voor de organisatie. Dat laat de Portugese justitie weten.
Volgens het parket hielp hij bij "de aanwerving en het radicaliseren van jonge Marokkanen". Hij wordt van gelijkaardige feiten verdacht in Frankrijk en Duitsland.
De 64-jarige verdachte woonde een tijd lang in de regio van Aveiro in het noorden van Portugal waar hij in 2013 asiel kreeg. Hij zou onder meer Hicham El-Hanafi, een 27-jarige Marokkaan, hebben gerekruteerd. De twintiger was in het Franse Marseille gearresteerd net voor hij aanslagen wilde plegen.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit