23 mei 2025 - 14:40 - Marokko
Een afspraak voor een Schengenvisum in Marokko kan je zomaar duizenden dirhams kosten – en dat geld gaat niet naar de ambassade, maar naar slimme tussenpersonen. De populaire Marokkaanse YouTuber Bilal Fraiha trekt aan de bel over deze woekerprijzen, die kunnen oplopen tot 6000 dirham, en eist actie tegen deze uitbuiting.
Fraiha deelde zijn eigen verbijstering via sociale media. Hem werd 4000 dirham gevraagd, puur voor het regelen van een tijdslot bij een consulaat. "Het is niet acceptabel," stelt hij. "Waarom zou ik 4000 dirham betalen voor iets simpels als een afspraak?" Hij wijst ook op de grote onzekerheid: "Wordt je visum – mogelijk zonder duidelijke reden – afgewezen, dan ben je dat geld gewoon kwijt, zonder pardon."
Lees ook: Run op Schengenvisa, Marokko in top vijf
En 4000 dirham is geen uitzondering, benadrukt Fraiha. Prijzen van 5000 tot 6000 dirham zijn geen zeldzaamheid. Deze praktijken treffen iedereen die naar Europa wil reizen, of het nu toeristen, professionals of studenten zijn. Vooral die laatste groep, die vaak afhankelijk is van een visum om aan een studie in de EU te kunnen beginnen, zit klem door dit gemanipuleerde systeem.
Lees ook: Spanje schaft visa af voor Marokkanen
De YouTuber roept de Marokkaanse overheid dan ook dringend op om een einde te maken aan deze "uitbuiting". Hij wil dat de tussenpersonen, die handig inspelen op de grote vraag en het officiële afsprakensysteem omzeilen of manipuleren, worden aangepakt. De roep om een transparant en eerlijk proces voor het verkrijgen van een visumafspraak wordt steeds luider in Marokko.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko