25 november 2024 , 06:00 - Nawel Serdouni - Sport
Geruchten over vertraging bij de renovatie van Marokkaanse stadions voor de Afrika Cup 2025 zijn van de baan. Volgens officials liggen de werkzaamheden op schema.
"Marokko heeft ervoor gekozen deze stadions te moderniseren, ook al had het land de organisatie van de Afrika Cup al binnen met de bestaande infrastructuur", aldus de officials aan de sportwebsite Kooora. "Marokko wil een toernooi neerzetten dat alle voorgaande overtreft."
Lees ook: Bouw megastadion Hassan II begonnen
De officials benadrukken dat de stadions op tijd klaar zullen zijn. "De grootste uitdaging is om de sleutels van de stadions op tijd over te dragen aan de Afrikaanse voetbalbond (CAF), zoals vastgelegd in de eisen. Marokko gaat dat doen. Het land biedt zes stadions die als generale repetitie dienen voor het WK 2030, 24 trainingsvelden en hotels van topkwaliteit. Deze editie van de Afrika Cup wordt de meest succesvolle in de geschiedenis van het toernooi."
Lees ook: Nador bouwt nieuw voetbalstadion
Inspectiecommissies bezoeken de stadions regelmatig en zijn tevreden over de voortgang, melden de officials. "Het tempo van de werkzaamheden is opgevoerd. De tribunes en de draagconstructies zijn grondig gerenoveerd." De belangrijkste werkzaamheden zijn inmiddels afgerond. "Nu gaat het nog om kleine dingen, zoals het onderhoud van de velden en de betegeling. Er is geen reden tot ongerustheid over het halen van de deadlines."
Tetouan houdt adem in: Oued Martil tot de rand gevuld
Ilham, Miss Marokko 2017, over vreselijke ervaring: "Mijn huid werd eraf gerukt!"
Rusland waarschuwt na onderschepping olietanker bij Marokko
Yassir Zabiri, van WK-topscorer naar Europese miljoenenmarkt
Politie ontkent plunderingen in Ksar El Kebir
Oud-burgemeester Marrakech cel in
Yassir Zabiri, van WK-topscorer naar Europese miljoenenmarkt
Ongelooflijke ironie van de CAF: eerst sancties tegen Marokko, pas daarna de regels hervormen!
"Verraad!": oud-voorzitter CAF-tuchtcommissie hekelt sancties Afrika Cup-finale
WK-ruzie barst los: Marokko haalt fel uit naar Spanje
Bilal Ould-Chikh wil weg uit Marokko
Ultras Ittihad Tanger boycotten nieuw stadion
"Zorg dat je geen vrienden hebt zoals Mbappé": Eerbetoon aan Brahim Díaz valt verkeerd
Zware straf voor Saibari en Hakimi na bewogen Afrika Cup-finale