23 mei 2013 - 11:45 - Marokko
Marokko heeft bij de Franse ’Thales Alenia Space’, een nieuwe militaire spionagesatelliet besteld. In Algerije wordt gevreesd dat Marokko de satelliet wil om het land te bespioneren.
Een overeenkomst voor de aankoop van de spionagesatelliet werd ondertekend tijdens het Staatsbezoek van de Franse president François Hollande aan Marokko in april.
Volgens het Algerijns dagblad Al Khabar, heeft Marokko de satelliet verworven om zijn buurland en de grensstrook te bewaken. Eerder weigerde Frankrijk dezelfde militaire uitrusting aan Algerije te verkopen.
Algerije vreest dat de aankoop een ’Syracuse-satelliet’ betreft. Dat is een zeer krachtig spionagemodel, waarmee Marokko de gevoeligste gebieden in Algerije in het oog zou kunnen houden.
Marokko bezit actueel twee satellieten. De eerste, ’Zarkaa Al Yamama’ genaamd, wordt gebruikt voor telecommunicaties en weersvoorspellingen, en werd in 2001 gelanceerd van Baikonoer in Kazachstan.
Vakantie in Marokko onbetaalbaar voor Marokkaanse diaspora
Uren wachten, geen water, geen schaduw... hel aan grens Melilla
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Marokko koopt voor miljarden aan Israëlische wapens
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Zwerfdier in Marokko verzorgen? Tot 150.000 dirham boete!
Make-over N16 kustweg in Noord-Marokko bijna klaar (video)
Groen licht voor miljardenproject luchthaven Tanger