3 juni 2013 - 19:00 - Marokko
De internationale politie Interpol, heeft Marokko en de andere Maghreb-landen gewaarschuwd voor mogelijke terroristische aanslagen in de zomerperiode.
Volgens Ahdath Al Maghribia raadt Interpol de Maghreb-landen aan, extreem waakzaam te blijven een samen te werken in de strijd tegen extremistische groeperingen.
Een dergelijke samenwerking is hoogst onwaarschijnlijk door de onenigheden tussen Marokko en Algerije. Volgens een recente Amerikaans rapport is de strijd tegen terrorisme in de Maghreb gehinderd door de slechte betrekkingen tussen de twee landen.
Beide landen worden deze week verwacht in Lissabon, voor een meeting met experts van de Britse, Franse, Spaanse, Duitse en Portugese inlichtingendiensten. Behalve Marokko en Algerije zullen ook de andere Maghreb-landen aanwezig zijn.
Op 25 april had Al Qaeda in een filmpje gedreigd de Franse belangen in de wereld - en met name in Marokko - aan te vallen. Als gevolg daarvan was het dreigingsniveau terrorisme in Marokko verhoogd.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget