Paniek in Tanger Med door Italiaanse boot met 503 passagiers
In de haven van Tanger Med is in de nacht van maandag paniek ontstaan door de aankomst van een Italiaanse boot met 503 mensen aan boord.
10 november 2019 - 11:30 - Marokko
Het Marokkaans schip "Morocco Sun" van rederij AML, is niet meer welkom in Spanje en mag dus de oversteek naar het Europees land niet meer verzorgen.
Volgens de Spaanse havenautoriteiten vervuilt het schip teveel en mag het als gevolg daarvan niet meer in Spaanse havens aanmeren.
De Morocco Sun werd op 16 oktober "gevaarlijk voor het milieu" verklaard na een contrôle op de uitstoot van giftige gassen door de veerboot.
Othmane Benjelloun, baas van de BMCE bank en eigenaar van ALM, heeft de ferry naar de haven van Perama moeten laten slepen om de oude motors te laten vervangen. De miljardair wil het schip terug tussen Tanger en Algeciras laten varen maar zal het eerst moeten opknappen om aan de normen van de Spaanse autoriteiten te voldoen.
Aljarida24, die de informatie bekend maakt, stelt dat het schip van African Moroccan Lines pas in februari volgend jaar klaar zal zijn.
Lees meer
In de haven van Tanger Med is in de nacht van maandag paniek ontstaan door de aankomst van een Italiaanse boot met 503 mensen aan boord.
De veerboot ’Rif’ is al decennia lang bekend bij Marokkanen uit Europa die met de boot naar Marokko gaan. De ’Rif’ verzorgde jarenlang de oversteek tussen Tanger en Algeciras...
Een ferry van de Spaanse rederij Balearia met passagiers aan boord, is woensdag tegen een containerschip nabij de haven Tanger Med gebotst.
Marokko heeft het onderzoeksschip "Al Amir Moulay Abdallah" naar een scheepswerf in het Spaanse Huelva gestuurd. De boot die ale enkele jaren oud is zal volledig worden opgeknapt.
Spanje heeft hulp gevraagd aan Marokko om de grenzen met Sebta en Melilla te beveiligen tijdens de installatie van nieuwe bewakingscamera’s.