Marokkaanse Leila Slimani wint award voor boek over seksverslaving
Marokkaanse schrijfster Leila Slimani heeft de literatuurprijs La Mamounia gewonnen voor haar boek ’Dans le jardin de l’ogre’ (In de tuinen van de reus).
- Cultuur
De omstreden Marokkaanse rapper Mouad Belghouat, beter bekend als Lhaqed, heeft de Freedom of Expression Award in de Kunsten gewonnen.
De award werd hem woensdag tijdens een ceremonie in Londen door de Index on Censorship toegekend. De award wordt jaarlijks uitgereikt aan kustenaars die zich inzetten voor artistieke vrijheid en tegen onderdrukking en onrecht.
"Ik ben vereerd", reageerde Lhaqed die de award opdraagt aan zijn moeder en aan alle mensen die in de gevangenis belanden vanwege hun standpunten en meningen. "Ik werd drie keer opgesloten vanwege mijn meningen", aldus de rapper.
Lhaqed bedankte ook de mensen die hem hielpen om een visum voor Groot-Brittannië te verkrijgen. De andere genomineerden voor de award waren Xavier Bonilla, Rory O’Neill en de Malinese groep Songhoy Blues.
Lees meer
Marokkaanse schrijfster Leila Slimani heeft de literatuurprijs La Mamounia gewonnen voor haar boek ’Dans le jardin de l’ogre’ (In de tuinen van de reus).
Marokkaanse schrijfster Laila Lalami heeft de Arab American Book Award gewonnen voor haar nieuw boek ’The Moor’s Account’.
De 100% NL Award voor het Muziekmoment van het Jaar werd aan Ali B uitgereikt voor zijn prestatie in De Wereld Draait Door.
Amerikaanse rapper Chinx is zondag in New York vermoord. De 33-jarige Lionel Pickens werd door Marokkaanse rapper French Montana geproduceerd.
Marokkaanse rapper Lhaqed heeft in België politiek asiel aangevraagd. Mouad Belghouat voelt zich niet meer veilig in Marokko.