24 mei 2019 - 13:20 - Marokko
De bekende Marokkaanse salafist Hassan Kettani heeft opnieuw voor ophef gezorgd in Marokko met een bericht op sociale media over de kledij die moet worden vermeden tijdens het gebed, zoals "strakke broeken".
"Een van de fouten die mensen die bidden doen, is strakke kledij dragen tijdens het gebed. Tijdens de sujud verschijnt hun achterwerk op een misselijkmakende manier.", aldus de prediker.
"Onze geleerden hebben het dragen van een strakke broek tijdens het gebed voor meerdere redenen verworpen. Let op dat jullie losse kledij dragen wanneer jullie bidden, uit respect voor het gebed.", vervolgt Kettani.
Zijn bericht kreeg zonder verrassing honderden reacties. Sommigen vinden dat hij gelijk heeft, anderen noemen zijn verklaringen ongegrond en beschouwen het als een terugkeer naar de Middeleeuwen.
Hassan Kettani was in 2003 veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de aanslagen van 16 mei in Casablanca. Hij kreeg in 2012 een koninklijke gratie.
Marokko rouwt om verlies televisie-icoon Khadija Assad
Spanje verhoogt budget voor door Marokko geclaimde rotsen en eilanden
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Arrestatie na vondst lichaam Mohamed (17) in Frankrijk
Abdelmadjid Tebboune wil Sahara-kwestie niet loslaten, "ongeacht de prijs"
Wie is de Marokkaanse spion achter de val van Antonio Panzeri?
Marokko en VS bereiden grootste militaire oefening van Afrika voor
Leverde Marokko tanks aan Oekraïne?
La Mamounia viert honderdste verjaardag
"Marokko kan helpen Europese economie CO2-neutraal te maken"
PJD weigert Israël te verwelkomen op Néguev-top in Marokko
Koudegolf treft Marokko deze week
Organisatie verzet zich tegen sekstoerisme in Marokko