9 januari 2014 - 14:47 - Marokko
De Marokkaanse politieagent Hassan Bellouti heeft woensdag levenslang gekregen voor de moord op drie van zijn collega’s vorig jaar.
Hassan Bellouti had in maart afgelopen de drie slachtoffers met zijn dienstwapen doodgeschoten, op een politiebureau in Machraa Belksiri, nabij Kenitra.
Said Fellahi, Rachid Lhimer en Rachid Agdir waren naar zijn mening de oorzaak van zijn transfer van een winstgevende wegversperring naar gewone verkeersagent.
Tijdens een eerste zitting in maart, toonde Hassan Bellouti geen berouw voor zijn misdaad, eraan toevoegend dat hij niet met voorbedachten rade had gehandeld. Hij had toen gevraagd om op een publieke plein te worden opgehangen of neergeschoten.
Het Openbaar ministerie had de doodstraf gevraagd, een gebruikelijke vonnis in geval van moord in Marokko. De rechter weigerde de politieagent aan een medisch onderzoek te onderwerpen.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd