Belgische Premier bezoekt Marokko
De Belgische Premier Charles Michel zal van 29 februari tot 1 maart voor een werkbezoek in Marokko zijn.
- België
Marokkaanse politieagenten zullen binnenkort samen met hun Belgische collega’s in de straten van Antwerpen en Brussel patrouilleren.
Volgens het uitwisselingsproject zullen ook Belgische politiemensen in Marokko leren omgaan met radicalisme omdat "zowel de Antwerpse als de Marokkaanse politie heel wat ervaring hebben op het vlak van radicalisering en extremisme".
De Belgische minister Jan Jambon van Binnenlandse Zaken vergelijkt het project me een "soort Erasmusprogramma voor politieagenten".
"Met dit project kunnen ze best practices uitwisselen en leren van elkaars methoden en technieken. De Marokkaanse politie wordt bijvoorbeeld geregeld geconfronteerd met het salafisme. Zij benaderen dat probleem vanuit een eigen, culturele invalshoek die voor de Antwerpse politie interessant kan zijn. Voor de Marokkaanse agenten kan het dan weer leerrijk zijn om te zien hoe men in Antwerpen in contact treedt met gewezen Syriëstrijders."
Lees meer
De Belgische Premier Charles Michel zal van 29 februari tot 1 maart voor een werkbezoek in Marokko zijn.
Antwerpse jongeren met Marokkaanse roots kunnen vanaf volgend jaar op uitwisseling naar Marokko gaan. De stad Antwerpen en meerdere jeugdorganisaties gaan in die zin samenwerken.
De Belgische politie heeft eerder deze week een nieuw oproep tot hulp gedaan om een vermiste Marokkaanse man terug te vinden. Youness Bizrane verdween eind 2013.
Mohamed Achahbar nam zondag samen met een collega deel aan de Antwerp 10 Miles om geld in te zamelen tegen kanker. De Antwerpse Marokkaan werd echter na tien meter te hebben...
De Marokkaanse politie heeft dinsdag een gezochte Antwerpse gangster gearresteerd. Anass El Azzouzi werd in België tot 20 jaar cel veroordeeld voor een reeks schietpartijen.