26 juni 2020 - 13:20 - Wereld
Tientallen Marokkaanse vrouwen wachten op de heropening van de grenzen en het luchtruim om hun kinderen in Turkse gevangenissen te gaan zoeken.
Hespress bericht dat tientallen jonge Marokkanen die illegaal in Turkije zijn, vastzitten wegens oplichting, diefstal, mensenhandel of nog geweld.
Een zestigtal andere jongeren zijn dakloos in Istanboel. Allen belandden op straat na een jaar in de gevangenis te hebben doorgebracht en hebben kortgeleden een beroep gedaan op de ambassade van Marokko in Turkije. Ze hopen op hulp om een verblijfplaats te vinden.
Het medium vernam van één van deze jongeren dat het in de meeste gevallen mis gaat wanneer de Turkse autoriteiten hun paspoorten, identiteitsdocumenten en communicatiemiddelen afnemen.
Een groot deel jonge Marokkaanse migranten in Turkije wil het liefst naar Marokko terugkeren. Sommige werden weken of soms maanden in Griekse gevangenissen vastgehouden alvorens naar Turkije te worden teruggestuurd.
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?