7 april 2020 - 12:40 - Wereld
Ruim duizend Marokkanen zijn in Turkije gestrand als gevolg van het besluit van Marokko om de grenzen en het luchtruim te sluiten.
Allen werden op 23 maart in hotels in Istanboel ondergebracht. In totaal werden 479 kamers in zestien hotels geboekt om de Marokkaanse onderdanen op te vangen. Ook wordt voor voedsel gezorgd.
Het consulaat generaal van Marokko in de Turkse stad had aan de begunstigden gevraagd om zich tussen 16 en 23 maart bij de consulaire diensten te melden.
Volgens een bron van het Marokkaans consulaat werden kamers voor twee of drie personen geboekt, dit om de kosten zoveel mogelijk te verlagen. De Marokkanen die in Turkije vastzitten hebben volgens de diplomaat een voorbeeldig gedrag en veel begrip voor de situatie.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje